Top Results

Note: All overall and age category winners will be contacted via email with pickup details for their award plaques once they are in. Plaques not picked up will be mailed out. The time to receive final award winners/times, verify award results and create and proof plaques takes around 30 days. 

Marathon*

MALE

First
Michael Ridenour
Age 33 of Fort Wayne, IN
2:55:54

Second
Ryan Edington

Age 32 of Fort Wayne, IN
3:00:46

Third
Daniel Flickenscher

Age 26 of Fort Wayne, IN
3:01:49

FEMALE

First
Nadine Rager

Age 34 of Fort Wayne, IN
3:35:01

Second
Cassandra Ledman

Age 33 of West Lafayette, IN
3:35:57

Third
Amber Lenwell

Age 33 of Fort Wayne, IN
3:42:42

Wheelchair - male

Neal Niezer
Age 38 of Fort Wayne, IN
3:40:41

Half Marathon*

male

First
Matthew Helm

Age 31 of Fort Wayne, IN
1:10:33

Second
Collin Trent

Age 34 of Indianapolis, IN
1:15:07

Third
Austin Davenport

Age 31 of Columbia City, IN
1:18:19

female

First
Mariah Jordan

Age 22 of Fort Wayne, IN
1:23:37

Second
Sarah Ray

Age 23 of Warsaw, IN
1:25:41

Third
Tiffany Rauch
Age 23 of Fort Wayne, IN
1:27:27

Half Marathon - Wheelchair

Kevin Weingartner 
Age 26 of Indianapolis, IN
1:49:36

10K Run/Walk*

MALE

First
John Wamhoff

Age 22 of Fort Wayne, IN
33:54

Second
Jeff Nidlinger

Age 37 of Fort Wayne, IN
35:49

Third
James Maxwell

Age 36 of Fort Wayne, IN
38:55

FEMALE

First
Liesl Muehlhauser

Age 27 of South Bend, IN
39:31

Second
Samantha Plamann

Age 27 of Fort Wayne, IN
41:04

Third
Ashley Ade

Age 32 of Fort Wayne, IN
42:32

10K - WHEELCHAIR

Alex Haag
Age 13 of Fort Wayne, IN
1:01:30

4 Mile Run/Walk*

MALE

First
Dashon Smith

Age 31 of Fort Wayne, IN
24:59

Second
Steve Leffers

Age 56 of Fort Wayne, IN
25:05

Third
Mark Furkis

Age 61 of Goshen, IN
25:35

FEMALE

First
Ashley Case

Age 27 of Fort Wayne, IN
25:03

Second
Jaiden Eastom

Age 13 of Spencerville, IN
26:41

Third
Abby Shinn
Age 12 of Fort Wayne, IN
27:52

4 Mile - WHEELCHAIR

Lazero Rodriguez
Age 20 of Warsaw, IN
55:28

*Unofficial Results